יום שבת , 22 ספטמבר 2018
חדשות הגימנסיה

תכנית הוראה שנתית בחינוך גופני

 

ספטמבר 2015

לכבוד תלמידי שכבת ז’

שלום רב,

 

הנדון: תכנית הוראה שנתית בחינוך גופני בשכבת ז’

 

בשכבת ז’ תודגש חשיפה של הלומדים לתכני לימוד  מגוונים כמתן בסיס והכנה לקראת התכנים הנלמדים בשכבות עליונות יותר.

 

תכני הלימוד:

כושר גופני כללי,כולל פיתוח כוח, גמושות וסיבולת לב ריאה

אתלטיקה קלה

כדורסל

כדורעף

כדוריד

עיצוב הגוף-לבנות

 

מטרות החנ”ג:

-הקניית כושר גופני,תוך כדי לימוד מיומנויות ספציפיות

-הנאה מהפעילות

-רכישת הרגלי תנועה נכונים

-מתן בסיס של ידע בנושאי תזונה ואימון גופני לטווח ארוך.

 

השיטה:

פיתוח בסיס לכושר גופני

לימוד,שיפור ותרגול מיוימנויות בענפי ספורט שונים

מתן בסיס של ידע תיאורטי בענפי ספורט שונים

מבדקי כושר גופני  ומיומנות,תוך שימת דגש על התקדמות התלמיד ,תוך כדי תהליך ההוראה.

 

אופן הערכת התלמיד:

  1. השתתפות פעילה בשיעורים, 60%, כולל יחס חיובי למקצוע, שיתוף פעולה, התמודדות עם קשיים אובייקטיביים, מתן סיוע לתלמידים.
  2. מבדקי כושר גופני ומיומנות בכל ענף -30%

3.פרוייקט הגשה-10% במחצית ב’

(מבחן ידע והבנה במחצית א’-10%)

 

10%- בונוס על פעילות גופנית נוספת כגון:ייצוג בית הספר בנבחרות, שיפוט בטורנירים,יסוק בפעילות גופנית נוספת, מעבר לשעורי החינוך הגופני, לפחות פעמיים בשבוע-מותנה בהצגת אישור עהמעיד על כך)

 

הציון השנתי יחושב ע”פ ממוצע הציונים של שתי המחציות ,מלבד מקרים בהם ישנו הפרש של מעל 20

נקודות בין ציון מחצית א’ ל-ב”

 

 

דגשים והבהרות:

השתתפות פעילה כוללת:

-נוכחות בשיעורים עם תלבושת ספורט הכוללת נעלי ספורט, לא סניקרס,(עם גרביים), טי שירט (איסור מוחלט להופיע עם גופיות)

-חובת איסוף שיער, לבעלי שיער ארוך

חל איסור מוחלט לנעוד עגילים ותכשיטים במהלך השעור.

– מומלץ להשתמש בדאודורנט לפני השעור

-פעילות בהתאם להוראת המורה וברמת מוטיבציה גבוהה.

-התנהגות נאותה וספורטיבית

 

מבדקי כושר גופני”אות הכושר והספורט”:

הדרישות בכל שיכבת גיל הן ע”פ הטבלה של משרד החינוך.

 

המבדקים כוללים:

-ריצת 2000 לבנים,1500 לבנות (סבולת לב ריאה)

– עליות  משכיבה לישיבה בדקה (סבולת שרירי בטן)

-קפיצה למרחק מהמקום (כוח מתפרץ רגליים)

-“ריצת קוביות”-10*4 (זריזות)

-עליות מתח לבנים,תליית און לבנות (כוח ידיים)

 

מבדקי מיומנות:

מבדקים ספציפיים  על פי  הנושאים הנלמדים

פטורים ואי כשירות רפואית:

על התלמיד להציג את האישור לפני המורה לחנ”ג מייד עם תחילת תקופת האי כשירות.

תלמיד הפטור מפעילות חייב להופיע לשעור ולסכם את תוכנו. כמו כן, על התלמיד להגיש עבודה עיונית, ע”פ ההנחיות שמופיעות באתר הגימנסיה. על העבודה התלמיד יקבל ציון בתוספת הערה בתעודה “עבודה עקב פטור משעורי חינוך גופני”

***לא יתקבלו אישורים רטרואקטיבית.

 

אנו מאחלים לכם שנת הצלחה,כושר ובריאות,

                     קרן חכם-דוד,רכזת החנ”ג והספורט

                                   וצוות המורים

 

 

לכבוד תלמידי שכבת ח’                                                    ספטמבר 2015

 

 

שלום רב,

 

הנדון: תכנית הוראה שנתית בחינוך גופני בשכבת ח’

 

בשכבת ח’ תודגש חשיפה של הלומדים לתכני לימוד  מגוונים כמתן בסיס והכנה לקראת התכנים הנלמדים בשכבות עליונות יותר.

 

תכני הלימוד:

כושר גופני כללי,כולל פיתוח כוח, גמושות וסיבולת לב ריאה

אתלטיקה קלה

כדורסל

כדורעף

כדוריד

עיצוב הגוף-לבנות

 

מטרות החנ”ג:

-הקניית כושר גופני,תוך כדי לימוד מיומנויות ספציפיות

-הנאה מהפעילות

-רכישת הרגלי תנועה נכונים

-מתן בסיס של ידע בנושאי תזונה ואימון גופני לטווח ארוך.

 

השיטה:

פיתוח בסיס לכושר גופני

לימוד,שיפור ותרגול מיוימנויות בענפי ספורט שונים

מתן בסיס של ידע תיאורטי בענפי ספורט שונים

מבדקי כושר גופני  ומיומנות,תוך שימת דגש על התקדמות התלמיד ,תוך כדי תהליך ההוראה.

 

אופן הערכת התלמיד:

1.השתתפות פעילה בשיעורים, 60%, כולל יחס חיובי למקצוע, שיתוף פעולה, התמודדות עם קשיים אובייקטיביים, מתן סיוע לתלמידים.

  1. מבדקי כושר גופני ומיומנות בכל ענף -30%

3.פרוייקט הגשה-10% במחצית ב’

(מבחן ידע והבנה במחצית א’-10%)

 

10%- בונוס על פעילות גופנית נוספת כגון:ייצוג בית הספר בנבחרות, שיפוט בטורנירים,יסוק בפעילות גופנית נוספת, מעבר לשעורי החינוך הגופני, לפחות פעמיים בשבוע-מותנה בהצגת אישור עהמעיד על כך)

 

הציון השנתי יחושב ע”פ ממוצע הציונים של שתי המחציות ,מלבד מקרים בהם ישנו הפרש של מעל 20

נקודות בין ציון מחצית א’ ל-ב”

 

דגשים והבהרות:

השתתפות פעילה כוללת:

-נוכחות בשיעורים עם תלבושת ספורט הכוללת נעלי ספורט, לא סניקרס,(עם גרביים), טי שירט (איסור מוחלט להופיע עם גופיות)

-חובת איסוף שיער, לבעלי שיער ארוך

חל איסור מוחלט לנעוד עגילים ותכשיטים במהלך השעור.

– מומלץ להשתמש בדאודורנט לפני השעור

-פעילות בהתאם להוראת המורה וברמת מוטיבציה גבוהה.

-התנהגות נאותה וספורטיבית

 

מבדקי כושר גופני”אות הכושר והספורט”:

הדרישות בכל שיכבת גיל הן ע”פ הטבלה של משרד החינוך.

 

המבדקים כוללים:

-ריצת 2000 לבנים,1500 לבנות (סבולת לב ריאה)

– עליות  משכיבה לישיבה בדקה (סבולת שרירי בטן)

-קפיצה למרחק מהמקום (כוח מתפרץ רגליים)

-“ריצת קוביות”-10*4 (זריזות)

-עליות מתח לבנים,תליית און לבנות (כוח ידיים)

 

מבדקי מיומנות:

מבדקים ספציפיים  על פי  הנושאים הנלמדים

פטורים ואי כשירות רפואית:

על התלמיד להציג את האישור לפני המורה לחנ”ג מייד עם תחילת תקופת האי כשירות.

תלמיד הפטור מפעילות חייב להופיע לשעור ולסכם את תוכנו. כמו כן, על התלמיד להגיש עבודה עיונית, ע”פ ההנחיות שמופיעות באתר הגימנסיה. על העבודה התלמיד יקבל ציון בתוספת הערה בתעודה “עבודה עקב פטור משעורי חינוך גופני”

***לא יתקבלו אישורים רטרואקטיבית.

 

 

אנו מאחלים לכם שנת הצלחה,כושר ובריאות,

                     קרן חכם-דוד,רכזת החנ”ג והספורט

                                   וצוות המורים

 

 

 

לכבוד לתמידי שכבת ט’                                                                             ספטמבר 2015

 

 

שלום רב,

 

 

הנדון: תכנית הוראה שנתית בחינוך גופני לשכבת ט’

 

בשכבת ט’,ילמדו הנושאים שנלמדו בבית א’ תוך התקדמות למיומנויות מתקדמות יותר בתחומים הבאים:

אתלטיקה קלה

כדורסל

כדורעף

כדוריד

עיצוב הגוף-לבנות

בכושר גופני תתבססנה הדרישות על טבלת אות הכושר והספורט של משרד החינוך

***פירוט ספציפי של הנושאים  יינתן  בשיעור הראשון של שנה”ל .

 

מטרות החנ”ג:

-הקניית כושר גופני,תוך כדי לימוד מיומנויות ספציפיות

-הנאה מהפעילות

-רכישת הרגלי תנועה נכונים

-מתן בסיס של ידע בנושאי תזונה ואימון גופני לטווח ארוך.

השיטה:

פיתוח בסיס לכושר גופני

לימוד,שיפור ותרגול מיוימנויות ספציפיות של כל ענף

מתן בסיס של ידע תיאורטי בכל ענף

מבדקי כושר גופני  ומיומנות,תוך שימת דגש על התקדמות התלמיד ,תוך כדי תהליך ההוראה.

 

אופן הערכת התלמיד:

1.השתתפות פעילה בשיעורים, 60%, כולל יחס חיובי למקצוע, שיתוף פעולה, התמודדות עם קשיים אובייקטיביים, מתן סיוע לתלמידים.

  1. מבדקי כושר גופני ומיומנות בכל ענף -30%

3.פרוייקט הגשה-10% במחצית ב’

(מבחן ידע והבנה במחצית א’-10%)

10%- בונוס על פעילות גופנית נוספת כגון:ייצוג בית הספר בנבחרות, שיפוט בטורנירים,יסוק בפעילות גופנית נוספת, מעבר לשעורי החינוך הגופני, לפחות פעמיים בשבוע-מותנה בהצגת אישור עהמעיד על כך)

 

הציון השנתי יחושב ע”פ ממוצע הציונים של שתי המחציות ,מלבד מקרים בהם ישנו הפרש של מעל 20

נקודות בין ציון מחצית א’ ל-ב”,

דגשים והבהרות:

השתתפות פעילה כוללת:

-נוכחות בשיעורים עם תלבושת ספורט הכוללת נעלי ספורט, לא סניקרס,(עם גרביים), טי שירט (איסור מוחלט להופיע עם גופיות)

-חובת איסוף שיער, לבעלי שיער ארוך

חל איסור מוחלט לנעוד עגילים ותכשיטים במהלך השעור.

– מומלץ להשתמש בדאודורנט לפני השעור

-פעילות בהתאם להוראת המורה וברמת מוטיבציה גבוהה.

-התנהגות נאותה וספורטיבית

 

מבדקי כושר גופני”אות הכושר והספורט”:

הדרישות בכל שיכבת גיל הן ע”פ הטבלה של משרד החינוך.

 

בכיתה ט’ מבחן אות הכושר הוא גם אליפות כושר גופני ע”ש בוגר הגימנסיה,ליאור ניב ז”ל.

שלוש הבנות הראשונות ושלושת הבנים הראשונים יצויינו בטקס הענקת פרסים בספורט.

המבחן מתקיים במחצית ב’ ומהווה חלק ממרכיבי הציון .

 

במחצית ב’ יהווה המבחן 30% מהרכב הציון

המבדקים כוללים:

-ריצת 2000 לבנים,1500 לבנות (סבולת לב ריאה)

– עליות  משכיבה לישיבה בדקה (סבולת שרירי בטן)

-קפיצה למרחק מהמקום (כוח מתפרץ רגליים)

-“ריצת קוביות”-10*4 (זריזות)

-עליות מתח לבנים,תליית און לבנות (כוח ידיים)

 

מבדקי מיומנות:

מבדקים ספציפיים  על פי  הנושא הנלמד

פטורים ואי כשירות רפואית:

על התלמיד להציג את האישור לפני המורה לחנ”ג מייד עם תחילת תקופת האי כשירות.

תלמיד הפטור מפעילות חייב להופיע לשעור ולסכם את תוכנו. כמו כן, על התלמיד להגיש עבודה עיונית, ע”פ ההנחיות שמופיעות באתר הגימנסיה. על העבודה התלמיד יקבל ציון בתוספת הערה בתעודה “עבודה עקב פטור משעורי חינוך גופני”

***לא יתקבלו אישורים רטרואקטיבית.

 

אנו מאחלים לכם שנת הצלחה,כושר ובריאות,

             קרן חכם-דוד,רכזת החנ”ג והספורט וצוות המורים

 

 

 

לכבוד לתמידי שכבת י’                                                                               ספטמבר 2015

 

 

שלום רב,

 

 

הנדון: תכנית הוראה שנתית בחינוך גופני לשכבת י’

 

 

 

בשכבת י’ ילמדו הנושאים שנלמדו בשכבת ט’ תוך התקדמות למיומנויות מתקדמות יותר בתחומים הבאים

 

אתלטיקה קלה

כדורסל

כדורעף

כדוריד

עיצוב הגוף-לבנות

בכושר גופני תתבססנה הדרישות על טבלת אות הכושר והספורט של משרד החינוך

***פירוט ספציפי של הנושאים  יינתן  בשיעור הראשון של שנה”ל .

 

 

מטרות החנ”ג:

-הקניית כושר גופני,תוך כדי לימוד מיומנויות ספציפיות

-הנאה מהפעילות

-רכישת הרגלי תנועה נכונים

-מתן בסיס של ידע בנושאי תזונה ואימון גופני לטווח ארוך.

 

השיטה:

פיתוח בסיס לכושר גופני

לימוד,שיפור ותרגול מיוימנויות ספציפיות של כל ענף

מתן בסיס של ידע תיאורטי בכל ענף

מבדקי כושר גופני  ומיומנות,תוך שימת דגש על התקדמות התלמיד ,תוך כדי תהליך ההוראה.

 

אופן הערכת התלמיד:

1.השתתפות פעילה בשיעורים, 60%, כולל יחס חיובי למקצוע, שיתוף פעולה, התמודדות עם קשיים אובייקטיביים, מתן סיוע לתלמידים.

  1. מבדקי כושר גופני ומיומנות בכל ענף -30%
  2. מבחן ידע והבנה במחצית ב’-10%

 

10%- בונוס על פעילות גופנית נוספת כגון:ייצוג בית הספר בנבחרות, שיפוט בטורנירים,יסוק בפעילות גופנית נוספת, מעבר לשעורי החינוך הגופני, לפחות פעמיים בשבוע-מותנה בהצגת אישור עהמעיד על כך)

 

הציון השנתי יחושב ע”פ ממוצע הציונים של שתי המחציות ,מלבד מקרים בהם ישנו הפרש של מעל 20

נקודות בין ציון מחצית א’ ל-ב”,

דגשים והבהרות:

השתתפות פעילה כוללת:

-נוכחות בשיעורים עם תלבושת ספורט הכוללת נעלי ספורט, לא סניקרס,(עם גרביים), טי שירט (איסור מוחלט להופיע עם גופיות)

-חובת איסוף שיער, לבעלי שיער ארוך

חל איסור מוחלט לנעוד עגילים ותכשיטים במהלך השעור.

– מומלץ להשתמש בדאודורנט לפני השעור

-פעילות בהתאם להוראת המורה וברמת מוטיבציה גבוהה.

-התנהגות נאותה וספורטיבית

 

מבדקי כושר גופני”אות הכושר והספורט”:

 

המבדקים כוללים:

-ריצת 2000 לבנים ולבנות (סבולת לב ריאה)

– עליות  משכיבה לישיבה בדקה (סבולת שרירי בטן)

-קפיצה למרחק מהמקום (כוח מתפרץ רגליים)

-“ריצת קוביות”-10*4 (זריזות)

-עליות מתח לבנים,תליית און לבנות (כוח ידיים)

 

מבדקי מיומנות:

מבדקים ספציפיים  על פי  הנושא הנלמד

 

פטורים ואי כשירות רפואית:

על התלמיד להציג את האישור לפני המורה לחנ”ג מייד עם תחילת תקופת האי כשירות.

תלמיד הפטור מפעילות חייב להופיע לשעור ולסכם את תוכנו. כמו כן, על התלמיד להגיש עבודה עיונית, ע”פ ההנחיות שמופיעות באתר הגימנסיה. על העבודה התלמיד יקבל ציון בתוספת הערה בתעודה “עבודה עקב פטור משעורי חינוך גופני”

***לא יתקבלו אישורים רטרואקטיבית.

 

 

 

                    אנו מאחלים לכם שנת הצלחה,כושר ובריאות,

                                    קרן חכם-דוד,רכזת החנ”ג והספורט

                                                    וצוות המורים

 

 

 

 

 

 

לתלמידי שכבת יא’ שלום רב,                                                                         ספטמבר 2015

 

הנדון: תכנית הוראה שנתית בחינוך גופני לשכבת יא’

 

בשנה זו תהיה חזרה ותרגול של המיומנוית בענפים השונים שנלמדו בבית ב’ תוך התקדמות והגדלת דרישות הביצוע מהתלמידים בענפי הספורט הבאים

אתלטיקה קלה

כדורסל

כדורעף

כדוריד

עיצוב הגוף-לבנות

בשכבת יא’ יבחנו התלמידים ב-3 מועדים על מנת לבחון התקדמות ושיפור במרכיבי הכושר הגופני הבאים:  מבדק לבדיקת סבולת לב ראה (ריצת 2000) ומבדק לבדיקת כוח ידיים (תליית און לבנות ועליות מתח לבנים)

 

 

***פירוט ספציפי של הנושאים יינתן בשיעור הראשון של שנה”ל  ע”י המורה לחנ”ג.

 

 

מטרות החנ”ג:

-הקניית כושר גופני,תוך כדי לימוד מיומנויות ספציפיות

-הנאה מהפעילות

-רכישת הרגלי תנועה נכונים

-מתן בסיס של ידע בנושאי תזונה ואימון גופני לטווח ארוך.

 

השיטה:

פיתוח בסיס לכושר גופני

לימוד,שיפור ותרגול מיוימנויות ספציפיות של כל ענף

מתן בסיס של ידע תיאורטי בכל ענף

מבדקי כושר גופני  ומיומנות,תוך שימת דגש על התקדמות התלמיד ,תוך כדי תהליך ההוראה.

 

 

אופן הערכת התלמיד:

1.השתתפות פעילה בשיעורים, 60%, כולל יחס חיובי למקצוע, שיתוף פעולה, התמודדות עם קשיים אובייקטיביים, מתן סיוע לתלמידים.

  1. מבדקי כושר גופני ומיומנות בכל ענף -30%
  2. מבחן ידע והבנה במחצית ב’-10%

 

10%- בונוס על פעילות גופנית נוספת כגון:ייצוג בית הספר בנבחרות, שיפוט בטורנירים,יסוק בפעילות גופנית נוספת, מעבר לשעורי החינוך הגופני, לפחות פעמיים בשבוע-מותנה בהצגת אישור עהמעיד על כך)

 

הציון השנתי יחושב ע”פ ממוצע הציונים של שתי המחציות ,מלבד מקרים בהם ישנו הפרש של מעל 20 נקודות בין  ציון מחצית א’ ל-ב”.

 

***חשוב לציין, כי הציון הסופי בחנ”ג בסוף כיתה יא’ מהווה 30% מהציון הסופי בתעודת הבגרות.

דגשים והבהרות:

השתתפות פעילה כוללת:

-נוכחות בשיעורים עם תלבושת ספורט הכוללת נעלי ספורט, לא סניקרס,(עם גרביים), טי שירט (איסור מוחלט להופיע עם גופיות)

-חובת איסוף שיער, לבעלי שיער ארוך

חל איסור מוחלט לנעוד עגילים ותכשיטים במהלך השעור.

– מומלץ להשתמש בדאודורנט לפני השעור

-פעילות בהתאם להוראת המורה וברמת מוטיבציה גבוהה.

-התנהגות נאותה וספורטיבית

 

מבדקי הכושר הגופני כוללים:

-ריצת 2000 לבנים ולבנות (סבולת לב ריאה)

– עליות  משכיבה לישיבה בדקה (סבולת שרירי בטן)

-קפיצה למרחק מהמקום (כוח מתפרץ רגליים)

-“ריצת קוביות”-10*4 (זריזות)

-עליות מתח לבנים,תליית און לבנות (כוח ידיים)

 

 

מבדקי מיומנות:

מבדקים ספציפיים  על פי  הנושא הנלמד

 

פטורים ואי כשירות רפואית:

על התלמיד להציג את האישור לפני המורה לחנ”ג מייד עם תחילת תקופת האי כשירות.

תלמיד הפטור מפעילות חייב להופיע לשעור ולסכם את תוכנו. כמו כן, על התלמיד להגיש עבודה עיונית, ע”פ ההנחיות שמופיעות באתר הגימנסיה. על העבודה התלמיד יקבל ציון בתוספת הערה בתעודה “עבודה עקב פטור משעורי חינוך גופני”

***לא יתקבלו אישורים רטרואקטיבית.

 

 אנו מאחלים לכם שנת הצלחה,כושר ובריאות,

                  קרן חכם-דוד,רכזת החנ”ג והספורט

                                    וצוות המורים

 

 

 

לתלמידי שכבת יב’ שלום רב,                                                                  ספטמבר 2015

 

 

הנדון: תכנית הוראה שנתית בחינוך גופני לשכבת יב’

 

בשנה זו תהיה חזרה ותרגול של המיומנוית בענפים השונים שנלמדו בכיתה יא’ תוך התקדמות והגדלת דרישות הביצוע מהתלמידים בענפי הספורט הבאים

אתלטיקה קלה

כדורסל

כדורעף

כדוריד

עיצוב הגוף-לבנות

בשכבת יב’ יבחנו התלמידים ב-3 מועדים על מנת לבחון התקדמות ושיפור במרכיבי הכושר הגופני הבאים:  מבדק לבדיקת סבולת לב ראה (ריצת 2000) ומבדק לבדיקת כוח ידיים (תליית און לבנות ועליות מתח לבנים)

בכיתה יב’ יושם דגש רב על טיפוח מרכיבי כושר גופני לקראת הבחינה המסכמת בסמסטר ב’

 

***פירוט ספציפי של הנושאים יינתן בשיעור הראשון של שנה”ל  ע”י המורה לחנג.

 

 

מטרות החנ”ג:

-הקניית כושר גופני,תוך כדי לימוד מיומנויות ספציפיות

-הנאה מהפעילות

-רכישת הרגלי תנועה נכונים

-מתן בסיס של ידע בנושאי תזונה ואימון גופני לטווח ארוך.

 

השיטה:

פיתוח בסיס לכושר גופני

לימוד,שיפור ותרגול מיוימנויות ספציפיות של כל ענף

מתן בסיס של ידע תיאורטי בכל ענף

מבדקי כושר גופני  ומיומנות,תוך שימת דגש על התקדמות התלמיד ,תוך כדי תהליך ההוראה.

***לתלמידי  יב’: במחצית ב’ שימת הדגש תהייה על ההכנה לבחינת הבגרות בספורט.

 

אופן הערכת התלמיד:

1.השתתפות פעילה בשיעורים, 60%, כולל יחס חיובי למקצוע, שיתוף פעולה, התמודדות עם קשיים אובייקטיביים, מתן סיוע לתלמידים.

  1. מבדקי כושר גופני ומיומנות בכל ענף -30%
  2. מבחן ידע והבנה במחצית ב’-10%

 

10%- בונוס על פעילות גופנית נוספת כגון:ייצוג בית הספר בנבחרות, שיפוט בטורנירים,יסוק בפעילות גופנית נוספת, מעבר לשעורי החינוך הגופני, לפחות פעמיים בשבוע-מותנה בהצגת אישור עהמעיד על כך)

הציון השנתי יחושב ע”פ ממוצע הציונים של שתי המחציות ,מלבד מקרים בהם ישנו הפרש של מעל 20 .נקודות בין  ציון מחצית א’ ל-ב”

הציון בתעודת הבגרות יחושב כך:

30% ציון סופי בכיתה יא’, 70% ציון סופי בכיתה יב’.

 

***.תלמיד עם ציון סופי שלילי  בתעודת הבגרות אינו זכאי לקבלת תעודת בגרות ע”פ חוזר מנכ”ל משרד החינוך

 

דגשים והבהרות:

השתתפות פעילה כוללת:

-נוכחות בשיעורים עם תלבושת ספורט הכוללת נעלי ספורט, לא סניקרס,(עם גרביים), טי שירט (איסור מוחלט להופיע עם גופיות)

-חובת איסוף שיער, לבעלי שיער ארוך

חל איסור מוחלט לנעוד עגילים ותכשיטים במהלך השעור.

– מומלץ להשתמש בדאודורנט לפני השעור

-פעילות בהתאם להוראת המורה וברמת מוטיבציה גבוהה.

-התנהגות נאותה וספורטיבית

 

בחינת הבגרות בחינוך גופני: “מבחן אות הכושר והספורט”

התוצאות הנדרשות הן ע”פ הטבלה של משרד החינוך.

המבדקים כוללים:

-ריצת 2000 לבניםו לבנות (סבולת לב ריאה)

– עליות  משכיבה לישיבה בדקה (סבולת שרירי בטן)

-קפיצה למרחק מהמקום (כוח מתפרץ רגליים)

-“ריצת קוביות”-10*4 (זריזות)

-עליות מתח לבנים,תליית און לבנות (כוח ידיים)

 

*** המבחן הוא גם תחרות כושר ע”ש ירון ירושלמי ז”ל.

שלוש הבנות ושלושת הבנים בעלי התוצאה הטובה ביותר יצויינו בטקס חלוקת פרסים

למצטיינים בספורט.

מבדקי מיומנות:

מבדקים ספציפיים  על פי  הנושא הנלמד

פטורים ואי כשירות רפואית:

על התלמיד להציג את האישור לפני המורה לחנ”ג מייד עם תחילת תקופת האי כשירות.

תלמיד הפטור מפעילות חייב להופיע לשעור ולסכם את תוכנו.

כמו כן, על התלמיד להגיש עבודה עיונית, ע”פ ההנחיות שמופיעות באתר הגימנסיה. על העבודה התלמיד יקבל ציון בתוספת הערה בתעודה “עבודה עקב פטור משעורי חינוך גופני”. את העבודה יש להגיש למורה לחנ”ג לא יאוחר מתאריך 30.3.15.

 

 

 

 

 

 

  •              עבודה עיונית בחינוך גופני

בעבודת הגמר העיונית יתמקד התלמיד בנושא מסוים מתחום החינוך הגופני והספורט, בין אם הנושא נלמד בבית-הספר ובין אם לא, הכרחי שלנושא יהיה בסיס מדעי-עיוני. אין לבחור בנושא שאין לו מקורות ביבליוגרפיים מדעיים.

 

התלמיד יציג שאלה או בעיה, אותה ינסה לבדוק ולחקור בעבודתו.

 

הנושא צריך להיות מוגדר היטב ואינו יכול להישאר ברמה כללית ולא מדויקת. ניתן להשתמש בכותרת משנה המסבירה את הכותרת הראשית.

 

העבודה יכולה לשלב, לצד המרכיב התיאורטי, גם מרכיב מחקרי. במקרה זה יראיין התלמיד שחקנים, או מורים, או מאמנים, או בעלי תפקידים אחרים בתחום, ויצפה באימונים ובמשחקים של קבוצות וינתח אותם.

 

עבודה הכוללת מרכיב מחקרי תכלול הצגת הממצאים, ניתוחם, פירושם והסקת מסקנות על-פי כללי הכתיבה המדעית.

 

יש לוודא כי לנושא הנבחר ישנה ספרות מקצועית רלוונטית ועדכנית הכתובה בשפה העברית. אם הספרות המקצועית הקיימת בשפה העברית אינה מספקת, תשקל האפשרות לאשר לתלמיד להתבסס על מקורות שאינם בשפה העברית.

 

על התלמיד להביא חומר ממקורות שונים, תוך התייחסות מבחינה, משווה, ביקורתית ואובייקטיבית לנושא. בעיסוקו בחומר, יוכיח התלמיד את יכולתו להתמודד עם הנושא ועם החומר מנקודת ראות מדעית מחקרית.

 

 

 

:

  • העבודה תכלול את המרכיבים הבאים

 

 

  • הקדמה.
  • תוכן עניינים.
  • מבוא
  • הצגת הנושא ומטרות העבודה.

 

  • הבעיה הנדונה והרקע למחקר.
  • השאלות המחקריות המרכזיות.
  • סיכום קצר של הרקע התיאורטי הנדרש להכנת העבודה ושיטות המחקר.
  • סקירה ספרותית.

 

  • מהלך הבדיקה ושיטותיה.
  • ממצאים ותוצאות.
  • דיון ומסקנות.
  • סיכום.
  • רשימת מקורות (ביבליוגרפיה).

הרשימה תכלול רק את המקורות בהם התלמיד השתמש בעבודתו. אופן הציטוט במהלך העבודה והרישום הביבליוגרפי בשולי העבודה ובסיומה – יהיו על-פי אחת השיטות המקובלות בעבודה מדעית

 

  • נספחים.

    אם ישנם נספחים, הקשורים לעבודה ואשר היתה התייחסות אליהם במהלכה. במידת הצורך יש ללוות את הנספחים בהסבר.

 

 

נושאים לעבודה עיונית לתלמידי יב אשר פטורים מחינוך גופני ונושאים אפשריים לפרוייקט גמר לתלמידי ז’,ח,ט’

 

 

חשיבות הפעילות הגופנית כחלק משמירה על אורח חיים בריא

 

.   -ויטמינים

-אבות המזון

-תזונה למתבגרים

-פירמידת המזון

-שילוב טכנולוגיה בפעילות גופנית

-נטילת תוספי תזונה לספורטאים

-צמחונות /טבעונות יתרונות חסרונות

-השמנה כמחלה בעידן הטכנולוגי

-שיטות אימון בחדר כושר

-השמנה המחלה של שנות ה2000 בקרב ילדים

.

-ציוני דרך היסטוריים בהקשרים ספורטיביים

 

 

פוליטיקה וספורט

  –התייחסות לאירועים ספורטיביים בהם הייתה השפעה של הזירה הפוליטית הלאומית והבי”ל  על הספורט

-שימוש בספורט  כאמצעי לקידום מטרות פוליטיות.

 

המשחקים האולימפיים

-הועד האולימפי –מבנה, בעלי תפקידים, בחירת העיר המארחת

-אירועים היסטוריים באולימפיאדות לדורותיהן

-ספורטאי על ששברו שיאים

-ספורטאים שפרצו דרך מבחינה חברתית/פוליטית/ מגדרית/גיזענית.

 

אישיים ואירועים ספורטיביים שהשפיעו ועיצבו את אופיו של ענף ספורטיבי

 

תקשורת וספורט

 

-השפעות הדדיות, כולל דוגמאות, התייחסות ליתרונות וחסרונות בקשר שבין תקשורת וספורט.

 

אלימות וגזענות בספורט

 

-כתיבת אמנה או הצעות למיגור תופעת האלימות והגזענות במגרשי הספורט

– הספורט כאמצעי למיגור אלימות בחברה בכלל

 

ספורט בעידן הקפיטליסטי

-חסויות וספונסרים

-כיצד משפיע ההיבט הכלכלי על תכנית המשחקים וזמניהם

– שינויים בענפי הספורט שנעשו כדי למשוך קהל

-מתן חסויות לקבוצות ולספורטאים-מתי זה התחיל, כיצד זה משפיע גם בהיבט הפוליטי

 

 

Check Also

רישום לבחינת בגרויות

נא לפנות במייל לאתי חכים, רכזת בגרויות. נא לציין : שם, ת.ז. מס’ שאלון ונייד. …